İp Büyüsü ya da diğer adıyla Sicim Büyüsü ülkemize Musevilerin Filistin’den kovulması ile girmiştir. Musevi geleneğinde sıklıkla kullanılan ip büyüsü kullanılan iplerin renklerine göre farklı farklı sonuçlar verir. Örneğin kırmızı renkli ip ile yapıldığında birbirine aşk ve şehvetle bağlamak, beyaz renkle yapıldığında kişinin hayatından pisliği arındırmaya yarar. Bir Musevi büyüsü olan İp Büyüsü’nün Yahudi bir kadın tarafından Hz. Muhammed (SAV)’a da yapıldığı hadislerde de geçer. Anadolu geleneğine Roma devrinde, Kudüs’un Romalılarca yağmalanışı ve Yahudilerin Akdeniz’in dört bir yanına sürülmesi ile giren ip büyüsü topraklarımızda önemli bir iz bırakmıştır. Her ne kadar Musevi geleneğine ait bir işlem olsa da, büyüyü yapan kişinin İbrani dilindeki kaynaklara hakim olması yeterlidir. Bir başka deyişle, bu büyüyü yapacak kişinin Musevi olması zorunlu değildir.

Tüm büyülerde olduğu gibi İp Büyüsü de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen sitemizdeki Medyum Yorumları bölümünü okuyun.


İp Büyüsü

İp Büyüsü neden yapılır?

Yedi renk iple yapılabilen İp Büyüsü, kullanılan ipin rengine göre sonuç verir. Bu renkler beyaz, siyah, sarı, kırmızı, yeşil, mavi ve mordur. Yazımızın devamında her renk ipin hangi amaçla kullanıldığını irdeleyeceğiz.

  • Kırmızı ip: Kırmızı renkli iple yapıldığında kişinin sevdiği, arzuladığı kişiye yapılmalıdır. Bu işlemde büyü yapılan kişi karşı konulamaz bir aşk ve şehvetle büyüyü yaptıran kişiye bağlanacaktır.
  • Yeşil ip: Bereketin rengi olan yeşil renkli ip ile yapıldığında, kişinin sahip olduğu toprağın bereketini arttırmak amacıyla yapılır. Bu işlem topraktan uzak yaşadığımız bu yüzyılda genellikle kişinin iş dünyasında önünü açmak amacıyla yapılagelmiştir.
  • Sarı ip: Sarı ip ile yapıldığında ticaretle uğraşan bir kişinin gelirini arttırmak, onu altın sahibi yapmak amacıyla yapılır. Bu büyüde kullanılan ip altın işlemeli, safranla boyanmış bir sicim olmalıdır.
  • Mavi ip: Huzurun rengi mavi ile yapıldığında kişinin evine, yurduna dinginlik gelmesi amaçlanır. Mavi İp büyüsü huzur ve sükunet için kullanılmıştır.
  • Beyaz ip: Kişinin hayatında onu rahatsız eden kişi ve durumlardan kurtulmak için beyaz ip büyüsüne sıklıkla başvurulur. Saflığın rengi beyaz ile yapılan ip büyüsünde düğümleri atacak kişi lekesiz olmalıdır. Bu nedenle bu düğümleri ergenliğe girmemiş bir çocuğun atması yerinde olacaktır.
  • Mor ip: Musevilerin eski vatanı Filistin coğrafyasında yalnızca bir deniz böceğinin kanı ile mor renk elde edilebiliyordu. O dönemde çok pahalı olan mor renkli giysileri yalnızca krallar ve imparatorlar satın alabiliyorlardı. Mor renkli ip büyüsünü yaptıran kişi krallara yakışır bir şan ve prestij kazanmayı amaçlar.
  • Siyah ip: Çürümenin rengi olan siyah ile yapılan İp büyüsü kara bir büyüdür ve ölüm çağırır.

İp Büyüsü nasıl yapılır?

İp büyüsünde kullanılan ipliklerin doğal yöntemlerle boyanması şarttır. Örneğin sarı renk ip büyüsünde kırmızı lahana kaynatılarak mavi renk elde edilip daha sonrasında ip boyanmalıdır. Boyama işlemi gerçekleştirildikten sonra yedi adet ip birbirlerine düğümlenir. İbrani kaynaklarda, örneğin Tevrat ve Zebur’da yer alan duaların yazıldığı vefkler bir muska içerisine doldurulur ve üzerine boyanan iplikler dikilir. Daha sonrasında bu muska büyüyü yaptıran kişinin evine en yakın akarsu kaynağına atılmalıdır. İpliklerin rengi suda çözüldükçe büyü etkisini göstermeye başlayacaktır.

İp Büyüsü’nde nelere dikkat edilmelidir?

Musevi ilmine hâkim bir hocanın elinden çıkan ip büyüsü en olumlu sonucu verecektir. Muskanın suya karışmasını takip eden ilk gece muskayı yazan kişi Hüddamlarca ziyaret edilecektir. Bu nedenle Havas ilminde de kendini ispat etmiş bir medyumla çalışmanız bizim önerimizdir. Hüddam ile ilgili merak ettikleriniz için Hüddam yazımızı okuyabilirsiniz.

Tags:
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments