Saç Büyüsü duygusal ilişkilerde geri döndürme, bağlama gibi amaçlarla kullanılan bir büyüdür. Saç Büyüsü’nün kişinin özel hayatının yanı sıra iş hayatında yükselmek amaçlı yapıldığı zamanlarda da sonuç verdiği görülmüştür. Anadolu coğrafyasında Türklerin yurdumuza girişinden önceye dayanan bu büyü genellikle kadın büyücüler, ya da cadılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Günümüzde Kayseri, Niğde, Nevşehir gibi illerimizin yer aldığı Kapadokya bölgesinden çıkan saç büyüsü, bu bölgede yaşayan göçebe kadınların bir geleneği idi. Saç büyüsü Osmanlı öncesinde İstanbul’da o kadar sık tercih edilir olmuştur ki, Bizans kaynakları bizleri Kapadokyalı kadınların şerrine karşı uyarır. Saç büyüsünün kudretinden korkan şehirli din adamları ile bölgenin kadınları arasında sık sık gerilimler yaşanmış, bazı saç büyüsü üstatları yakılarak öldürülmüşlerdir. Tüm büyülerde olduğu gibi bu büyüde de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen Medyum Yorumları sayfasını okuyun.

Tüm büyülerde olduğu gibi Saç (Saçak) Büyüsü de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen anasayfa altında yer alan Ziyaretçi Defteri‘ni okuyun.


Saç Büyüsü Medyum Emrullah Abla +905426144193

Saç Büyüsü kimlere yapılır?

Günümüzde unutulmuş olsa da, yüzyıllar öncesinde böylesine iz bırakmış bir büyü olan Saç Büyüsü giden sevgiliyi kendine bağlama ya da çalışanına eziyet eden işvereni pişman etmek amaçlarıyla kullanılır. Kapadokyalı kadınların ilmi öylesine etkili olmuştur ki, bu bölgede eşler kayaların içine oyulu evlerinde eşlerinin dizinin dibinde oturur hale gelmiştir. Aynı şekilde kölelere ve çalışanlara karşı kötü muamele de son bulmuştur.Saç Büyüsü nasıl yapılır?

Saç Büyüsü’nün başarıyla sonuç verebilmesi için gen hafızasıyla aktarılmış üstatlık şarttır. Başka bir deyişle, büyüyü yapan kişinin anne yolundan Anadolulu, özellikle Kapadokyalı Hristiyanların torunu olması gerekmektedir. Böyle bir geleneğe mensup, ya da böyle bir kişiden el almış bir medyum saç büyüsünde ustalık kazanabilecektir. Saç büyüsü öyle nam salmıştır ki, İslami gelenek mensubu medyumlar da bu büyüde başarılı olduklarını iddia eder hale gelmiştir.

Bu işlem için en önemli malzeme büyünün yapılacağı kişinin saçıdır. Birden çok saç teli beyaz bir mendil içerisinde medyuma ulaştırılmalıdır. Devamında medyum bu telleri aynı mendilin içinde kutsal su ile, ya da dağlardan çıkan bir pınarın suyu ile yıkayıp arındırmalıdır. Keşişlerin uğrak yeri olmuş bir bölgede, örneğin eski bir manastır harabesi, ya da mağaralara yakın bir yerde bu saçlar bir ağacın dalına saçak olarak bağlanır. İstanbul’da Hristiyan kadınlardan bu geleneği gören Türk kadınların da Aziz mezarları ya da ayazmalarda ağaçlara çaput bağlaması da bu nedenledir. Meryem Ana’ya okunan dualarla ağaca bağlanan bu saç tellerinin daha öncesinde de bazı işlemlerden geçmesi elzemdir. Örneğin, büyünün yapılış amacı eşleri bağlamaksa birbirlerine düğümlerle bağlanır. 

Saç Büyüsü’nde dikkat edilmesi gerekenler

Büyünün sonuç verme süresi her zaman olduğu gibi Allah’ın takdiridir. Ancak her yıl 25 Mart (Meryem’in İsa ile müjdelenmesi), 15 Ağustos (Meryem Anamızın vefatı) ve 8 Eylül (Meryem’in Doğuşu) tarihlerinde yapılan büyüler daha şiddetli ve daha erken sonuç verir. Saç Büyüsü ne zaman sonuç verir?

Kişi imanını kaybetmediği takdirde yukarıda belirtilen zaman aralıkları bu büyünün en sık sonuç verdiği günlerdir. Yani Ortodoks inanışında İsa’nın doğum günü olan 7 Ocak ile 25 Mart arası, ya da 15 Ağustos ile 8 Eylül arası. Bu tarihler arasında sonuç vermeyen büyülerin tekrarı için kişi adaklarla kendi ruhunu arındırmalı ve yıldızını yükseltmelidir. 

Tags:
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments