Süryani Büyüsü, ülkemizin doğusunda ortaya çıkmış, Mezopotamya kökenli bazı ritüelleri içerir. Süryani Büyüsü’nün yapılış amaçları değişkenlik göstermekle birlikte en yaygın şekilde yapılan Süryani Büyüleri bağlama, geri döndürme ve soğutma amaçlıdır. Doğu’nun en kadim halklarından olan Süryanilerin en önemli özellikleri Hz. İsa ile aynı dili konuşuyor olmalarıdır. 3000 yıldır sihir, büyü ve tılsımla uğraşan Süryaniler bunca süredir Suriye, Irak ve Türkiye’de yaşamaktadırlar. Bu bölgelerin en maharetli medyumları da Süryani İlmi’nden yararlanır.

Tüm büyülerde olduğu gibi bu büyüde de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen Medyum Yorumları sayfasını okuyun.

Kara büyü sınıfına giren Kispu ve kara büyülerin bozulmasına yarayan Maklu büyüleri ateşle yapılır. Kispu ve Maklu işlemleri şeytani işlemler olmaları nedeniyle Hristiyan Süryaniler ve onlardan el almış medyumlar tarafından yapılmaz. Biz de yazımızın geri kalanında yalnızca rahmani yöntemle yapılan Süryani Büyüsü’nü inceleyeceğiz. Diğer tüm büyülerde olduğu gibi Süryani Büyüsü de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen anasayfa altında yer alan Ziyaretçi Defteri‘ni okuyun.


Süryani Büyüsü Medyum Emrullah Abla

Süryani Büyüsü hangi amaçla yapılır?

Anadolu’nun en kadim ve gizemli halklarından olan Süryanilerin ilmi yüzyıllardır en çok başvurulan büyü kaynaklarından biridir. Süryaniler, kökeni 3000 yıl öncesinin kil tabletlerine kadar dayanan büyü kitaplarını halen manastırlarında korumaktadırlar. Ölüm ve yaşamın dengesini bozacak kadar kudretli büyülerin olduğu bu kitaplar bir sır gibi saklanır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Süryaniler Hristiyanlığı benimsedikten sonra bu tür büyüleri yapmaya tövbe etmişlerdir. Günümüzde Türkiye’de yaşayan 25000 kadar Süryaniyi büyücülükle suçlamak bu nedenle yersiz olacaktır. Ne var ki Süryani kaynaklarından yararlanılarak yazılan muska ve vefkler insanın fani hayatından sonrasını etkilemediği için hala yapılmaktadırlar. Hala yapılan bu büyüler kişilerin duygusal hayatını etkileyen aşk büyüleridir. Süryani Büyüsü; ayırma, soğutma, geri döndürme ve bağlama amaçlarıyla yapılabilir.

Süryani Büyüsü nasıl yapılır?

Süryani Büyüsü yaptırabilmek için medyumunuzun Hristiyan gelenekten gelmiş bir kişiden el almış olması yeterlidir. Ancak unutmayınız ki kadim Süryani kaynaklarında yer alan büyülerin yapımı yüzlerce yıl önce Kilise tarafından yasaklanmış, Şeytani büyüler ile uğraşanlar idam edilmişlerdir. Şeytani Süryani büyülerinin bulunduğu el yazmaları yakılarak yok edilmiş, kalan birkaç kopyası da bazı manastırlarda güvenle saklanmıştır. Bu nedenle Süryani yazmalarına sahip olduğunu iddia eden medyumlara itibar etmemeniz önerilir. Bu tür büyülerin yapılması yasaklanmış, bu gelenek terkedilmiştir. Doğu Kilisesine mensup din adamlarının hazırladığı dua kitaplarındaki yazmalarla yapılan Süryani Büyüleri’nin yapılışını yazımızın devamında okuyabilirsiniz

Büyülerin yapılış amacına göre bir haç çevresine yedi çember çizilir. Bu çemberlerin etrafı Süryani dualarıyla tılsımlanarak vefk haline getirilir. Daha sonrasında bu vefk bir muska olarak katlanır ve adaçayı, günlük buhuru ve pelin otu gibi bazı malzemelerle tütsülenir. Bu tütsüleme işleminde yaklaşık 10 adet okunmuş materyal kullanılır. Tütsülenerek mühürlenen muska bir kumaşın içine altın yaldızlı bir sicimle dikilir. İşlem tekrarlanması durumunda önceki muska Süryani büyü bozumu geleneğine uyarak yakılır ve yeni muska hazırlanır. Süryani Büyüsü ne kadar sürede sonuç verir?

Süryani Büyüleri’nin sonuç vermesi genellikle 7 ve 7’nin katı vakitlerde; örneğin 7 gün, 7 hafta ya da 7 ay gibi, gerçekleşir. Süryani Büyüsü’nün Papaz Büyüsü’yle desteklenebilecek olan bir büyü olması nedeniyle Papaz Büyüsü de yapılmışsa bu süre kısayacaktır. Süryani Büyüsü’nün daha erken tutmasını istiyorsanız yıldıznamenize baktırmalı, daha önce sözünü verip tutmadığınız adakları yerine getirmeli ve yıldıznameniz uyarınca yapılan bakımlar sonucu yıldızını yükseltmelisiniz. Bütün bu işlemlerin ardından, doğru yapıldığı takdirde Süryani Büyüsü’nün 7 vakitte tutması beklenir. Unutmayınız ki bir şeyin olması yalnızca Allah’ın takdiridir, yapılan büyü ve vefkler yalnızca bu süreci hızlandırma isteğinizi dile getirmenin bir yoludur.

Tags:
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments