Tesbih Büyüsü, üç farklı şekilde yapılabilen ayrı ayrı büyülerden oluşur. Yazımızda bu üç Tesbih Büyüsü’nü de teker teker inceleyeceğiz.

Tüm büyülerde olduğu gibi Tesbih Büyüsü de alanında başarısını kanıtlamış medyumlarca gerçekleştirilmelidir; aksi takdirde istenmeyen ve oldukça kötü sonuçlar doğurabilecektir. Alanında kendini kanıtlamış hocalar hakkında ziyaretçilerimiz tarafından yazılan özgün yorumları okumak için lütfen anasayfa altında yer alan Ziyaretçi Defteri‘ni okuyun.

Tesbih Büyüsü Medyum Emrullah Abla +905426144193

Kuka Tesbihi nedir?

Kuka Tesbihi, öteki tespihlerden farklı olarak ağaçtan ya da çeşitli taşlardan değil, Koka ağacının meyvesi oyularak yapılır. Hindistan menşeili olan bu ağaç ülkemizde iklim koşulları nedeniyle yetiştirilemiyor, bu nedenle eskiden bu yana Kuka çok değerli bir madde olagelmiştir.

Koka Tespihi’nin hiç işlem görmemiş hali bile yaradılıştan insanın üzerinde iyileştirici bir etki bırakır. Süryani ilmine hâkim alimlerden el almış bir medyum tarafından efsunlandığında ise kişinin zikir işlemlerinde en yakın sırdaşı haline gelecektir.Tesbih Büyüsü

İbrahimi dinlerin bir geleneği olan zikir işleminde kullanılan tesbih, gizli ilimlerin anavatanı Mezopotamya ve bütün Bereketli Hilal coğrafyasında binlerce yıldır kullanılır. Tesbih fiziksel bir nesne olarak yalnızca insanlara hizmet ediyor olabilir. Ancak, kendisine yüklenen anlam kadim Ebced hesabına dayandığından gerek tespihin boncuk sayıları gerekse tesbih yapımında kullanılan malzemeler önemlidir.

İbadet sırasında hepimizin kullandığı tespihlerin büyü yapımında kullanılamayacağını belirtmek isteriz. Büyü yapımı için kullanılacak tespihler üçe ayrılır. Bunlardan ilki Süryani geleneğinde kendine yer etmiş Koka Tesbihi’dir. İkincisi yenebilir, helal kılınmış malzemelerle yapılan Nimet Tesbihi’dir. Üçüncüsü ise Necs-i Tahir işlemlerinde 33 ya da 11 boncuk ile yapılan tesbihtir. Bütün bu tesbihleri ve kullanım amaçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Koka Tesbihi Büyüsü

Koka Tesbihi, Hindistan, İran ve Afrika ile bağlantıları olan Süryani keşişleri tarafından kültürümüze kazandırılmış, kişiyi huzura erdiren bir işlemdir. Hikmeti özellikle Osmanlı zamanlarında halkın arasında yayılan Kuka Tesbihi pek kadar hürmet edilen bir obje haline gelmiştir. Tıpkı günümüzde doktorların stetoskopla gezmesi gibi, Osmanlı zamanında da hekimlerin Kuka Tesbihi ile gezdikleri rivayet olunmuştur.

Koka Tesbihi, öteki tespihlerden farklı olarak ağaçtan ya da çeşitli taşlardan değil, Koka ağacının meyvesi oyularak yapılır. Hindistan menşeili olan bu ağaç ülkemizde iklim koşulları nedeniyle yetiştirilemiyor. Bu nedenle eskiden bu yana Koka çok değerli bir madde olagelmiştir.

Koka Tesbihi’nin hiç işlem görmemiş hali bile yaradılıştan insanın üzerinde iyileştirici bir etki bırakır. Süryani ilmine hâkim alimlerden el almış bir medyum tarafından efsunlandığında ise kişinin zikir işlemlerinde en yakın sırdaşı haline gelecektir. Koka tespihi ile zikir çektikçe tespihin renginin giderek karardığını göreceksiniz. Koka tespihi ile zikir çektikçe tespihin renginin giderek karardığını göreceksiniz. Ayrılık acısı çeken ve sevdiğine kavuşmak için çırpınan bir kişi, ayrı kaldığı günleri sayar gibi zikir çekmelidir. Her gün 333 kere medyumunun ona önerdiği duaları okuyarak zikir çektiği takdirde içindeki sıkıntı tespihe akacaktır. Hem de kendisine yazılan vefkin sorumluluklarını yerine getirerek isteğini öteki alemdeki varlıklara aktarabilecektir.


Nimet Tespihi Büyüsü

Nimet Tespihi, kadim zamanlardan bu yana Havas ilmi ile ilgilenen hocaların sıklıkla başvurduğu bir nesnedir. Nimet tespihi, adından da anlaşılacağı üzere insanoğluna helal kılınmış, yenebilir ve faydalı gıdalar ile oluşturulan bir tespihtir. Aklınıza gelebilecek herhangi bir besinin yine yenebilir bir ipe boncuk boncuk dizilmesi ve daha sonrasında vefklerle gömülmesi üzerine işlem mühürlenir.

Nimet Tesbihi, dünyevi zevkler kendisine haram kılınmış; gözle göremediğimiz canlılara adanan bir adak işlevi görür. Nimet Tesbihinin her bir boncuğuna üflenen tılsımlar, bu tespihin adandığı varlığı büyüyü yapan kişinin huzuruna gitmeye ikna edecektir. Bu nedenle Nimet Tesbihinin bir çeşit Hüddam çağırma işlemi olduğu söylenebilir. Hüddam büyüsünün bir yolu olan Nimet Tesbihi büyüsünde sunulan nesne maddi ve manevi açıdan ufak bir hediye olduğundan ötürü çok büyük isteklerde bulunmamak gereklidir.

Nimet Tesbihi büyüsü çeşitli alanlarda başvurulan bir büyüdür. (Zihin açıklığı, iş ve sosyal hayatta başarı, saygınlık kazanma, duygusal buhranlardan kurtulma, ayrılık yoluna girilmemiş eş ile muhabbeti arttırma gibi konular). Efsunlarla hazırlanmış Nimet Tesbihi, insanın az olduğu bir bölgede, gölgelikli, mümkünse çalılık bir alana gömülmeli ve beklenmelidir. Medyumunuzla bu süreçte iletişim içinde olmanız ve bu işlem öncesinde yıldızınızın düşük olmadığından emin olmanız önerilir. İşlemin sonuç verme süresi istenilen sonuca göre değişiklik göstermekle beraber nihai sonucun en hayırlı vakitte alınacağı kesindir. Unutmayınız ki bu tür işlemler isteklerinizi dile getirmede bir araçtır; Allah’ın takdirinin önüne geçilemez.


Necs-i Tahir Tesbihi Büyüsü

Necs-i Tahir büyüsü, Tesbih büyüleri içerisinde en ciddi sonuçları olan büyüdür. Yapılma amacına bağlı olarak oldukça tehlikeli olabilen bu işlem, yalnızca eşleri ayırmak ya da iki kişiyi birleştirmek amacıyla yapılan bir büyüdür. Yani geri döndürme ya da ayırma büyüsü olarak nitelendirilebilecek bir büyüdür.

Necs-i Tahir büyüsünün üç günlük bir hazırlık süresi olduğu rivayet edilir. Bu süreçte büyüyü yapan kişi kendini sosyal hayattan tamamen izole etmelidir. Yalnızca açlıktan bayılmamasını sağlayacak kadar mayasız ekmek ve su ile beslenmelidir. Bu üç günün sonunda eti helal kılınmış bir hayvanın bağırsağına tesbih boncukları dizilmeye başlanır. Üç günlük hazırlık süreci boyunca iletişimde olduğu varlıklar vasıtasıyla çeşitli bakımlar yapmalı, tılsımlar yazmalıdır. Kişi, yazdıklarını yakıp boncukları tek tek bunların külüyle yıkamalıdır. Yapılan işlem sırasında eğer kişi necsettiğini (lanetlediğini) belirtirse bu işlem eşleri ayırmaya yarar. Tahir (temiz, pak kıldığını) ettiğini belirtirse iki kişiyi birleştirmeye yarar.

Boncuk sayısı 11’li sıralar halindedir. Geleneksel olarak 33’lü yapılan bu tespihlerde 11 boncuk kadını, 11 boncuk erkeği, 11 boncuk ise etraflarındakileri temsil eder. Yalnızca 11 boncuk ile hazırlanmış tespihlerde ise sadece büyünün hedefindeki kişi temsil edilir. 33’lü hazırlanan tespihlerde etraftaki kişiler de büyünün etkisinde olduğu için daha sağlıklı sonuçlar alındığı rivayet olunur. Ayırma işlemlerinde erkeği temsil eden boncuklar kadını temsil eden boncuklarla yan yana dizilmemelidir.

Büyünün son aşamasında tespihi hazırlayan kişi yeraltı sularıyla beslenen, suyu temiz akan, insandan uzak bir yerde bir nehre bu tespihi bırakmalıdır. Ayırma işlemlerindeyse yapılan tesbih kırılarak her bir boncuk başka yere savrulmalıdır.

Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments